31 marca 2017

Dziewczynka uwolniona

Wraz z wiosną powstają w Białymstoku nowe ciekawe murale. Tym razem chcę wam pokazać taki robótkowy.
Julien De Casabianca, francuski artysta sztuk wizualnych i filmowiec zrealizuje właśnie w Białymstoku swój słynny projekt, wyprowadzający dzieła sztuki z muzeów na ściany miejskich budynków. Pierwszy obraz ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku można podziwiać przy ul. Św. Mikołaja 8. 
Dziewczynka z obrazu Władysława Czachórskiego została uwolniona.
 Obraz do zobaczenia w białostockim muzeum.

28 marca 2017

Lady Of Vladmir (5) postępy

Tak wyglądają moje postępy w ikonie na koniec lutego. Marzec upływa mi na robieniu jakiś drobnostek, które wybijają mnie z haftów.



26 marca 2017

Mini SAL BB - banerek

Najwyższy czas udostępnić wam banerek do zabawy :), jeśli macie ochotę to umieszczajcie go na swoich blogach.
Mam nadzieję, że pierwszy kontakt z wzorem was nie zniechęci i dotrwacie do końca zabawy. Krzyżyki są prościutkie a kontury, cóż potrzebują trochę uczucia :). Staram się jak mogę, aby je uprościć.
Jak już pisałam wcześniej, haftuję na Belfaście w kolorze piaskowym. Taki miałam akurat długi wąski kawałek, który pasował mi do tego projektu. Mam kilka pomysłów jak go wykorzystam, ale podejmę decyzję jak skończę. Na pewno powstanie cały obrazek, pewnie jednak będę wracać do jego fragmentów.
Postacie są malutkie i jako samodzielny motyw świetnie sprawdzą się jako dekoracja na drobniejszych rzeczach np. notesach.
W związku z pytaniem jakie się pojawiło, to oczywiście możecie haftować ten motyw w kawałkach, oby tylko w danym etapie wyhaftować wszystko.
 
Jeszcze taka informacja techniczna odnośnie klucza. W opisie materiału obok Belfastu figuruje też biała Aida 16 ct, której nie zalecam. Wynika to z tego, że wzór łatwiej opracowuje się na białym tle, wpisanie koloru w funkcjach zmienia też ten na schemacie, a wpisanie 32 ct, przelicza rozmiar co jedną nitkę. Pewnie można to jakoś dostosować w programie PM, ja jednak obecnie nie wiem jak.  
Do zabawy można się zapisać jeszcze do 15 kwietnia, nie warto jednak czekać do ostatniej chwili, bo termin wykonania pierwszej części mija 30 kwietnia.

10 marca 2017

Inspiracje - krawat

Dziś dzień Mężczyzn więc temat na czasie :)
Jak dać życie  starym krawatom na wiele sposobów - pomysły z internetu.
Na zbliżającą się Wielkanoc, sposób na malowanie jajek w jedwabnych krawatach:














Na koniec to co na szybko udało mi się zrobić osobiście: zabawka wąż, komplet: etui z naszyjnikiem i jeszcze inna dodatkowa wersja :)


Jak się wam podoba tak wykorzystany zwis męski?

6 marca 2017

Złota Igła 2017 - ostateczny termin wysyłania prac

Jutro upływa termin wysyłki prac na wystawę "Złota Igła". Jeśli więc miałyście to w planach, to macie czas do jutra do północy (liczy się data stempla pocztowego).
Szczerze mówiąc wprowadzona naturalna selekcja, czyli ograniczenie zgłoszenia do jednego haftu trochę mnie nie przekonuje (poprzednio 1-3 szt.). Także opłata na koszty pocztowe w wysokości 50 zł (w 2014 było 35 zł) nie wpłynie na zwiększenie liczby zgłoszeń.
Mając na uwadze  statystykę z poprzednich wystaw, mam obawy jak to wyjdzie:
- Złota Igła VI w 2014 r.:
Zgłoszono na wystawę 373 hafty - 159 autorów.
Zakwalifikowano na wystawę pokonkursową 267 prac - 146 autorów.
- Złota Igła V w 2011 r.:
Zgłoszono na wystawę 533 hafty - 215 autorów.
Zakwalifikowano na wystawę pokonkursową 380 prac - 187 autorów.

Czekałam na ogłoszenie informacji o wystawie (która wcześniej ukazywała się z półrocznym wyprzedzeniem) i nawet planowałam już wyjazd, ale jak liczba wystawowych haftów będzie oscylować w granicach 100 (jak dobrze pójdzie), to chyba mi się nie kalkuluje jechać tak daleko.
Ostatecznie sama nic nie wysyłam.

Jak to wygląda u was? wysyłacie haft? planujecie wyjazd na wystawę?

Edit: informacja ze strony muzeum - do 10 marca wpłynęło 80 prac.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts