Strony

30 sierpnia 2013

Старичок-Лесовичок (1)

Zaczęłam mały hafcik, taki można powiedzieć zaległy. Jeszcze w lipcu przerobiłam sobie samodzielnie wzorek docelowo z Neocraft. Nie znalazłam oryginału to obrobiłam go na podstawie gotowego haftu w programie KG-Chart. Chciałam na nim trochę oswoić się z tym programem.
Szkielet pozostał ten sam co w Neocraft, ale układu krzyżyków nie trzymałam się zbyt ściśle, zwłaszcza na buźce stworka. Oczywiście kolory dobrałam też samodzielnie i dodatki (muszę je jednak jeszcze zamówić). Nie wiem, czy nie przesadziłam z tą dość żywą zielenią, ale jakoś tak mnie w lipcu naszło. Zobaczymy jak to będzie wyglądać jak zrobię kontury. 

29 sierpnia 2013

Wakacje w moim obiektywie

Wróciłam z urlopu i o ile za haftem po tej kilkutygodniowej przerwie się już stęskniłam, to za powadzeniem bloga jakoś nieszczególnie. Nie będę wam jednak obiecywać, że zniknę na kolejne tygodnie, bo może mi się szybko odmienić jak już aklimatyzacja przebiegnie pomyślnie :). Zresztą już robię mały hafcik.
Powoli wracam do wirtualnej rzeczywistości i widzę, że u was też w większości był zastój na blogach.
Postanowiłam jednak trochę was zdjęciami z wakacji pomęczyć. Pokażę też wam później dodatkowo parę z tkaninami, taki indyjski crazy patchwork.
Ach, było super :), szkoda że już koniec.









 








Jeszcze tylko do końca sierpnia możecie się zapisać na candy na moim drugim blogu, gdzie można wygrać bon (50 zł) na dowolne zakupy w sklepie passionroom.pl. Zapraszam serdecznie. 

27 sierpnia 2013

Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego „ZŁOTA IGŁA” 2014

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – Organizator VI Ogólnopolskiej Wystawy Haftu Krzyżykowego „ZŁOTA IGŁA 2014” zaprasza na swojej stronie internetowej do udziału wszystkich twórców-amatorów, którzy swoje prace wykonują w technice haftu krzyżykowego.
Miejsce wystawy: w budynku Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 282
Planowany termin wystawy: 12.06-14.09.2014 r.
Termin nadsyłania prac: 02-31 stycznia 2014 r. (wykonanych w latach 2011-2013)
Opłata organizacyjna: 35 zł
Karta uczestnictwa i regulamin: do pobrania

Szczegółowy "Regulamin uczestnictwa":
1. Przedmiotem wystawy są prace wykonane techniką haftu krzyżykowego i półkrzyżykowego na kanwie drukowanej, odwzorowywane („liczone”) według publikowanych wzorów, realizowane według własnych projektów. Organizator dopuszcza użycie różnego rodzaju nici, bez względu na surowiec, rodzaj skrętu, czy producenta.
2. W wystawie mogą brać udział jedynie osoby pełnoletnie.
3. Prace zgłaszane na wystawę winny być wykonane w latach 2011-2013. Wystawa ma być przeglądem aktualnych osiągnięć środowiska artystów-amatorów haftu, a w związku z tym prosimy nie nadsyłać prac starych, które były zgłaszane lub uczestniczyły we wcześniejszych wystawach.
4. Ze względu na warunki ekspozycji zgłoszone prace nie mogą przekraczać wymiarów kanwy (płótna) 70 x 100 cm. Organizator dopuszcza zgłoszenie prac większych rozmiarów jedynie w przypadku bielizny stołowej, pościelowej, odzieży itp.
5. Każdy uczestnik może zgłosić na wystawę 1-3 prace lub cykl (składający się z nie więcej niż 3 prac).
W przypadku haftów użytkowych (jw. ) prosimy ograniczyć się do zgłoszenia pojedynczych sztuk każdego asortymentu (chyba, że występują w nich istotne różnice wzoru). Organizator nie gwarantuje ekspozycji całego cyklu i zastrzega sobie możliwość wyboru i pokazania tylko pojedynczych prac (w podpisie zaznaczając, że są one częściami cyklu).
6. Ze względu na warunki ekspozycji prosimy o zgłaszanie prac bez jakichkolwiek opraw. Prace w oprawach nie będą przyjęte.
7. Każda ze zgłoszonych prac powinna być zaopatrzona w metryczkę identyfikacyjną trwale do niej przymocowaną (na odwrocie pracy), zawierającą: imię i nazwisko autora, miejsce zamieszkania, tytuł pracy (w przypadku cyklu - numer porządkowy) oraz rok wykonania pracy.
8. Każdy zgłaszający (bez względu na liczbę zgłoszonych prac) winien w terminie 2-31 stycznia 2014 roku wpłacić 35,- zł gotówką lub przelewem na rachunek nr 96 1560 0013 2025 0000 2929 0002, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282 z dopiskiem: opłaty pocztowe związane ze zwrotem prac „VI Wystawy Haftu Krzyżykowego”. Suma ta będzie przeznaczona na pokrycie opłat pocztowych.
9. Każdy zgłaszający winien czytelnie, kompletnie wypełnić i podpisać kartę uczestnictwa (Organizator wystawy odpowiada materialnie za prace o zadeklarowanej wartości do 1. 000,- zł. Prace wycenione wyżej mogą być ubezpieczone przez Zgłaszającego, należy dołączyć potwierdzenie ubezpieczenia). Do karty uczestnictwa prosimy dołączyć kopię wpłaty.
10. Prace należy składać w Dziale Oświaty lub nadsyłać pocztą na adres: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282 (z dopiskiem: Wystawa Haftu Krzyżykowego) w terminie od 2 do 31 stycznia 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego).
11. Sprawdzenia zgodności zgłoszonych prac z postanowieniami regulaminu, selekcji i wyboru prac do ekspozycji dokona jury powołane przez Organizatora.
12. Jury z prac zakwalifikowanych do wystawy dokona wyboru najlepszej z nich, przyznając nagrodę „ZŁOTEJ IGŁY”.
13. Organizator zabiega o pozyskanie nagród z innych źródeł.
14. O decyzji jury kwalifikacyjnego Organizator powiadomi listownie do 31 marca 2014 roku.
15. Prace, które nie zostały zakwalifikowane na wystawę będzie można odebrać osobiście w Dziale Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi po otwarciu wystawy (przybliżony termin otwarcia wystawy: 12 czerwca 2014 roku) lub zostaną odesłane pocztą, przesyłką zwykłą.
16. Wystawie będzie towarzyszyć kolorowy katalog, zawierający wykaz autorów i spis prac zakwalifikowanych na wystawę oraz zestaw reprodukcji najciekawszych prac (decyzja jury).
17. Wszyscy zgłaszający prace zostaną zaproszeni na otwarcie wystawy.
18. Po zakończeniu wystawy (od 22 września 2014 r. ) prace będzie można odebrać w Dziale Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi lub zostaną odesłane pocztą, przesyłką zwykłą.
19. W celach promocyjnych wystawy Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego publikowania w mediach wizerunków prac zakwalifikowanych na wystawę, bez konieczności uzyskiwania na to każdorazowo zgody autora. Organizator zastrzega sobie prawo do przechowywania i przetwarzania danych osobowych uczestnika w celach organizacji wystawy.
20. W wystawie mogą wziąć udział jedynie osoby, których prace spełniają warunki niniejszego regulaminu.
21. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących wystawy udziela Dział Oświaty Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, tel. (42) 684-61-15.