15 sierpnia 2017

Tkana opowieść…o chłopcu i pieczeniu chleba.

Już po raz kolejny chcę wam pokazać, jakie fajne murale powstają w Białymstoku, ściśle związane z rękodziełem. Mural Tkana opowieść…o chłopcu  i pieczeniu chleba mnie zachwycił. No może sam chłopiec jest trochę smutnawy, ale tkanina prezentuje się pięknie w takim formacie. Będzie teraz komplet ze słynną Dziewczynką z konewką.
Jest to największy ludowy mural w Polsce, ma 36 na 10 metrów, a znajduje się na wieżowcu przy ul. Radzymińskiej 18 w Białymstoku.  

Mural powstał w ramach prowadzonej przez WOAK w Białymstoku akcji Folk on the Street.
Autorami nowego muralu są członkowie białoruskiej grupy TAKTAK. Autorką tkaniny dwuosnowowej pt:„Pieczenie chleba”, która znajduje się na muralu,  jest pani Lucyna Kędzierska, tkaczka z Wasilkowa.
Wracając do muralu Dziewczynki z konewką, to powstało masę gadżetów z  tym uroczym motywem np.: kubki, torby, magnesy, koszulki, zeszyty itd.  Można je dostać bezpośrednio w WOAK-u na Kilińskiego.
Moja mama zrobiła mi niespodziankę i na urodziny sprezentowała mi  kubeczek :) i magnes na lodówkę. Jak widać żółty (są w różnych kolorach) a ostatnio jestem zakręcona na ten kolor :)))).

11 komentarzy:

 1. Piękny mural.
  Pozdrawiam
  D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana piękny murel..;) Choć też takie mam wrażenie że chłopiec jest smutny a może on jest w zadumie..??. Mam nadzieję że z dziewczynką będzie inaczej..;) Dodam kochana że śliczną niespodziankę mama Tobie przygotowała..;) Pozdrawiam..;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny mural, nie dziwię się, że Cię zachwycił :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczny mural! Moze w przyszłym roku uda mi się je zobaczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie klimaty, mural jest przepiękny. Chciałabym by w moim mieście takie powstały.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zachwycająca wizytówka miasta. Tylko pozazdrościć otoczenia w którym mieszkasz. Przejrzałam twoje "lokalne" posty i nabieram ochoty na zwiedzanie twoich rejonów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczne przedsięwzięcie! Jestem zachwycona.
  Pozdrawiam słonecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowity jest ten mural. Dzięki za zdjęcia i opowieść.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts