6 marca 2017

Złota Igła 2017 - ostateczny termin wysyłania prac

Jutro upływa termin wysyłki prac na wystawę "Złota Igła". Jeśli więc miałyście to w planach, to macie czas do jutra do północy (liczy się data stempla pocztowego).
Szczerze mówiąc wprowadzona naturalna selekcja, czyli ograniczenie zgłoszenia do jednego haftu trochę mnie nie przekonuje (poprzednio 1-3 szt.). Także opłata na koszty pocztowe w wysokości 50 zł (w 2014 było 35 zł) nie wpłynie na zwiększenie liczby zgłoszeń.
Mając na uwadze  statystykę z poprzednich wystaw, mam obawy jak to wyjdzie:
- Złota Igła VI w 2014 r.:
Zgłoszono na wystawę 373 hafty - 159 autorów.
Zakwalifikowano na wystawę pokonkursową 267 prac - 146 autorów.
- Złota Igła V w 2011 r.:
Zgłoszono na wystawę 533 hafty - 215 autorów.
Zakwalifikowano na wystawę pokonkursową 380 prac - 187 autorów.

Czekałam na ogłoszenie informacji o wystawie (która wcześniej ukazywała się z półrocznym wyprzedzeniem) i nawet planowałam już wyjazd, ale jak liczba wystawowych haftów będzie oscylować w granicach 100 (jak dobrze pójdzie), to chyba mi się nie kalkuluje jechać tak daleko.
Ostatecznie sama nic nie wysyłam.

Jak to wygląda u was? wysyłacie haft? planujecie wyjazd na wystawę?

Edit: informacja ze strony muzeum - do 10 marca wpłynęło 80 prac.

7 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc, a właściwie pisząc, to ciągle się wybieram na tę wystawę, ale jeszcze nie dotarłam. Może w tym roku w koncu, choć to nic pewnego.
  Dziwne trochę te zmiany organizacyjne i chyba niezbyt pozytywne.
  Pozdrawiam serdecznie :*

  OdpowiedzUsuń
 2. wysłałam swoja prace, zobaczymy.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że wystawa jak zwykle będzie ciekawa i zobaczymy ogromną różnorodność prac, zarówno pod względem tematyki jak i kunsztu wykonania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Koszty wysyłki uważam, że mocno zawyżone. Wysłałam swoją pracę (koperta bąbelkowa + opłata za polecony ok 14zł). Całkiem możliwe, że na wystawę się wybiorę ale z tego co widzę nie podali konkretnej daty. Zastanawiam się czy otrzymam w przesyłce zwrotnej swój haft złożony na 2 czy na 4 części i jak go rozprasuję no ale cóż takie ryzyko podjęłam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie to w połowie czerwca i zdaje się w czwartek :)U mnie haft poprzednio był złożony na 4 części i w zwykłej kopercie.

   Usuń
 5. Rozmyśliłam się i w końcu nie wysłałam swojej pracy. Obawiałam się, że może zaginąć na poczcie. Koszt 50zł jest trochę dla mnie za wysoki.Nigdzie nie znalazłam informacji co jest nagrodą. Ale z chęcią wybiorę się na wystawę i będę kibicowała wszystkim blogowym koleżankom, które wysłały swoje hafty :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts