6 grudnia 2017

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny" 2018


ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi zaprasza do udziału w VI Ogólnopolskiej Wystawie Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"
 -  termin wystawy 29 czerwca - 9 września 2018 r.
- zgłoszenia przyjmuje Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w terminie 3 - 27 kwietnia 2018 roku!

Skrót z regulaminu:  
- Przedmiotem wystawy są prace wykonane w różnych technikach z nici produkowanych przez ARIADNE S.A. Fabrykę Nici. Udział nici ARIADNA w wykonanej pracy powinien wynosić co najmniej 80%. 
- Każdy uczestnik może zgłosić (nadesłać) na wystawę 1-5 prac, które powstały w okresie od 2015 do 2018 roku. 
- Każdy zgłaszający (bez względu na liczbę zgłoszonych prac) winien w terminie 3-27 kwietnia 2018 roku wpłacić 20,- zł gotówka lub przelewem na rachunek nr 96 1560 0013 2025 0000 2929 0002, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282 z dopiskiem : VI wystawa „Z nici Ariadny”. 
- Prace należy składać (przesłać poczta na koszt własny) na adres: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282 , w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 roku z dopiskiem: VI wystawa „Z nici Ariadny”. W przypadku prac przesłanych poczta decydować będzie data stempla pocztowego. 
- W I połowie maja 2018 roku wyboru prac do ekspozycji dokona Jury powołane przez organizatorów.  
- O decyzjach Jury uczestnicy powiadomieni zostaną do końca maja 2018 roku.  
- Wszyscy zgłaszający prace zostaną zawiadomieni o otwarciu wystawy.

 Informacja ze strony Ariadny:
"Zapraszamy do udziału wszystkich twórców - amatorów, którzy w koronkach, haftach, dzianinach i innych pracach wykorzystują nici produkowane przez ARIADNĘ S.A. Fabrykę Nici w Łodzi. Mamy nadzieje, ze wystawa będzie spełnieniem oczekiwań i stanie się kolejnym artystycznym wydarzeniem.
Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Więckowska z Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Sponsorem wystawy jest ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi. Współorganizatorem wystawy jest Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wystawa ta, to niewątpliwa gratka dla wielbicieli ręcznie tworzonych haftów i koronek. Co trzy lata odwiedzający podziwiają prace wykonane między innymi takimi technikami jak haft płaski, haft richelieu, haft hardanger, haft florencki, haft temari, koronka klockowa, koronka pętelkowa, koronka szydełkowa, koronka frywolitkowa czy makrama, bądź mereżka. Z każdą edycją zwiększa się grono biorących udział, co nas niezwykle cieszy."
Formularz zgłoszeniowy wraz z krótką ankietą i regulaminem konkursu na stronie Ariadny

 

1 komentarz:

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts