25 września 2014

Mural z Białegostoku na znaczku pocztowym i koronki NeSpoon

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku jest inicjatorem projektu „Folk on the Street”, angażującego artystów i animatorów nurtu street art.
W trakcie dwóch edycji imprezy do współpracy zaproszono artystów z Polski i Białorusi m. in.: NeSpoon, Natalię Rak, Katarzynę Magdziak, grupę Kontrart z Mińska. 

Największym sukcesem okazał się wielkoformatowy mural namalowany przez Natalię Rak („The Legeds of Giants”), zainspirowany opowieścią "Wielkoludy” z książki Wojciecha Załęskiego "Hecz, precz, stała się rzecz. Wydobyte z kufra pamięci”, Białystok - Supraśl 2010 r.  Zdjęcia oraz informacje o pracy artystki zamieściły na swoich stronach największe polskie i zagraniczne portale internetowe związane ze sztuką uliczną, a także media tradycyjne w tym CNN.
"Dziewczynka podlewająca drzewo" trafiła właśnie na znaczek pocztowy w ramach serii "Sztuka ulicy". Bloczek ze znaczkiem będzie w obiegu od jutra tj. 26.09.2014 r. o wartości 4,20 zł i nakładzie 120 tys. szt.
Mural znajduje się na budynku Instytutu Chemii, ul. Piłsudskiego 11/4 w Białymstoku.W ramach tego projektu artystka NeSpoon stworzyła mural "Koronka", który znajduje się na ścianie Uniwersytetu Medycznego, ul. Mickiewicza w Białymstoku. 

Były też stworzone w Białymstoku instalacje czasowa przez NeSpoon: w 2012 r. w ramach warsztatów w Arsenale, w ogrodach Pałacu Branickich i w 2013 r. przy Ratuszu na Rynku Kościuszki:
Niestety nie widziałam na żywo, bo nie miałam pojęcia o tych wydarzeniach.
Cudowne koronkowe projekty tej artystki, które umieszcza m.in. na drzewach i budynkach  do obejrzenia TU.

17 komentarzy:

 1. Fantastyczny! Muszę się przejść na pocztę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieziemskie wrażenie! Super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. To wspaniała sprawa, mąż zbiera znaczki, to pewnie będzie w kolekcji. Murale są niesamowite. Sama właśnie opracowuję mapę naszych Łódzkich, a jest ich sporo i coraz ciekawsze. Ostatnio powstaje nowy portret Artura Rubinsteina a maluje go Eduardo Kobra
  światowa gwiazda stret artu. Jak go ukończy zamieszczę post z pewnością . Koronki na ścianie i te z warsztatów są niesamowicie piękne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Te koronkowe projekty są przepiękne! Ta dziewczynka też zachwyca :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne to malowidlo z dziewczynką. Mogłabym stać tam i patrzeć i patrzeć. Oby wiecej takich dzieł

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale piękne malowidło na blogu. Powinno być takich więcej!

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękny mural - cudnie, że w Polsce można obejrzeć takie cudeńko! Ja zachwyciłam się muralami w Malezji na wyspie Penang w mieście George Town, które właśnie z murali słynie. W informacji turystycznej odbiera się mapę z zaznaczonymi muralami i zaczyna się poszukiwania - malowidła są niesamowite od ogromnych po malutkie, wiele jest z kotami w roli głównej, co dla mnie wielkiej miłośniczki kotów było szczególnie miłe:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Koronkowe projekty zachwyciły mnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow....ciekawe jakiego szydełka używa :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękne dzieła! Chciałabym zobaczyć te koronki .

  OdpowiedzUsuń
 11. Wspaniała jest ta dziewczynka,świetnie wkomponowana w rosnące drzewo :))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts