8 sierpnia 2010

Książki i oprawa

Pod koniec lipca przyszły w końcu książki zamówione w Klubie Dla Ciebie, dobrze zapakowane i w nienagannym stanie. Właściwie cieszę się, że dotarły bo mimo obiecanych 48 godz. do wysyłki, zajęło im to 18 dni  (+4 dni poczta). Jak widać niezbyt pochlebne opinie co do czasu realizacji się sprawdziły. Skusiłam się jednak na okazyjny zakup – bo za 5 książek zapłaciłam 56 zł+3,99 za przesyłkę. Gdybym kupowała je w cenach wydawców wyniosłoby to 127,10 zł. Szczegółowo ich jeszcze nie przejrzałam, ale jak mam je oceniać pobieżnie to zapowiadają się całkiem nieźle. Obecnie przeglądam i podziwiam prace w książce „Mereżki i hafty – igłą wyplatane” i już widzę, że to świetna pozycja. Jak trochę poczytam to napiszę co sądzę dokładniej o  zawartości wszystkich pozycji.

W tym samym czasie odebrałam oddaną do oprawy kolejną ikonę „Matki Bożej Kazańskiej”.
Wymiar w oprawie to 27cm/34cm, a koszt wyniósł 39 zł. Sama rama jest taka sama jak przy wcześniejszych małych ikonkach, ale ona jest jakby stworzona do ikon, poza tym nie będą wisiały w tym samym miejscu.

Ikona zawisła obok  ikony ślubnej moich rodziców przedstawiającej „Chrystusa Pantokratę” i stanowią teraz taki przyszywany komplet. Druga ikona ślubna przedstawiająca Matkę Bożą została w starym mieszkaniu.
Ikony ślubne święcone są w cerkwi w czasie ceremonii i przedstawiają wizerunki: „Chrystusa Pantokraty” i właśnie „Matki Bożej Kazańskiej” lub „Władymirskiej”.  

3 komentarze:

 1. naprawde korzystny zakup. piękna ikona też mam słabość do nich zwłaszcza że moi przodkowie byli prawosławni

  OdpowiedzUsuń
 2. Hi! You have a great blog! Please have a look at my paintings and sketches.
  http://joeparthur.blogspot.com/search/label/art
  I would be pleased if you like to follow my blog.
  :-))))))))))
  Ja mowie po polsku. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ikona przepiękna.
  Muszę i ja zajrzeć do tego Klubu może coś znajdę dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts