"Clair de Lune"
Nimue (schemat ze zmianami)
Len 28 ct Permin of Copenhagen - kolor szarobłękitny nr 707,
mulina DMC
koraliki Mill Hill (11/0) - 00221
mulina DMC
koraliki Mill Hill (11/0) - 00221
krzyżyki: 2 nitki muliny i 1 nitka (trawa, skrzydła) - haft co dwie nitki płótna
krzyżyki: 1 nitka - haft co jedną nitkę płótna (świerszcz na głowie elfa)
kontury: 1 nitka, 2 nitki (trawa), 3 nitki (pas elfa)
krzyżyki: 1 nitka - haft co jedną nitkę płótna (świerszcz na głowie elfa)
kontury: 1 nitka, 2 nitki (trawa), 3 nitki (pas elfa)
rozmiar: 133 x 196 krzyżyków
wielkość gotowego haftu: 23,5cm/34cm
na podstawie ilustracji: Jean-Baptiste Monge
Jak już wspominałam wcześniej, historia zatoczyła koło i w końcu mam gotowy haft, który spowodował moje zainteresowanie wzorami Nimue i jeszcze większą fascynację ilustracjami Jean-Baptiste Monge.
Sam wzór do zbyt skomplikowanych z tej serii nie należy i nie zawiera poza paroma koralikami żadnych dziwnych dodatków i nici, ani innych ściegów poza krzyżykami. Haftowało mi się go dobrze, ale z dość długimi przerwami. Najbardziej jak zwykle wredne są kontury w kilku kolorach, często bardzo podobne do tła, co znacznie utrudnia ich nakładanie.
Skorzystałam z wzoru, który został przerobiony w programie Pattern Maker for cross stitch (xsd) na podstawie schematu Nimue, ale dodano zgodnie z ilustracją oryginalną robalka na głowie elfa i przedłużono ogon (liść) elfa.
Jako, że do wielbicieli robaków nie należę, miałam wątpliwości czy to świerszcz, czy konik polny. Wydaje mi się jednak, że to świerszcz polny, poniżej w naturze:
źródło: http://canis.flog.pl |
Jedyna zmiana w samym wzorze jest malutka i dotyczyła koloru konturów (przedłużenie ręki elfa - 801 DMC i pas na elfince - 3371 DMC).