9 czerwca 2011

Katalog i zdjęcia z wystawy "Złota Igła" 2011

Znalazłam trochę zdjęć z wystawy, podaje linki:


miłego oglądania.

Nie mogłam się powstrzymać, żeby nie dodać tej ciekawostki, tak mnie rozbawiła jedna z prezentowanych prac, a ściślej sposób jej powieszenia. "Pocałunek" Gustava Klimta, nawet dokładnie ten sam wzór był na poprzedniej wystawie.
i tak zdjęcie z 2008 r.:
 i w 2011 r.:
Rozumiem oczywiście, że nie każdy musi znać i lubić twórczość tego artysty, ale od pracowników muzeum wymagam jednak elementarnej wiedzy. O ile raz można darować pomyłkę, to kolejny raz to przegięcie. Wolność interpretacji sztuki to jedno, ale na wystawie nie powinni wieszać obrazu bokiem.
Tak wygląda  oryginalny obraz:

9 komentarzy:

 1. Piękne prace Tulipany na wietrze Uli Kucharczyk są prześliczne.
  Czy Twoja praca tez tam była?

  OdpowiedzUsuń
 2. Będę w przyszłym tygodniu w Łodzi :) Więc muszę się tam koniecznie wybrać i pooglądać!
  No i właśnie Twoja praca tam jest?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie, jakbym coś wysłała to pewnie miałabym większą motywację aby tam pojechać w środku tygodnia. Może za cztery lata się zgłoszę, tak czy siak w następnych latach kolejne wystawy Ariadny i DMC - to może tam coś przygotuję i wyślę :).

  OdpowiedzUsuń
 4. A co do "Pocałunku" to coś strasznego. . . Lubię Klimta. A tu taka jego inna interpretacja. . . No i to przecież muzeum, gdzie pracownicy powinny znać się na takich rzeczach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za linki, a co do ,,Pocałunku'' to szkoda gadać...

  OdpowiedzUsuń
 6. Jako,że to tylko kawałek,wycinek obrazu,na wystawie nikt się nie pofatygował by zobaczyć cały oryginał i tak właśnie powstała wielka gafa...chociaż u niektórych "widzów to przeszło obojętnie..jakiś tam obrazek...."
  Ja mam w domku kopię tego obrazu wykonaną przez przyjaciółkę malareczkę wiec od razu zauważyłam ze cosik z tym obrazem jest nie tak... hi hi hi

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts