13 czerwca 2011

Warsztaty dla kobiet w Białymstoku

Właściwie to post dla dziewczyn z Białegostoku, bo wiem, że parę krajanek mnie odwiedza.
Trafiłam na informację w zakresie warsztatów organizowanych przez stowarzyszenie Kobieteria. Odbędą się w one w najbliższy weekend 18-19.06.2011r. w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku w godz.: 10-17. Czas trwania ok. 2-2,5 godz., a odpłatność za określone zajęcia to10 zł (w cenię nie zostały wliczone wszystkie potrzebne materiały, niektóre trzeba przynieść ze sobą).
Warsztaty są bardzo różne: kulinarne, taneczne, teatralne, rozwoju osobistego i takie tam … nie będę się nad tym zbytnio rozwodzić szczegóły są na stronie KOBIETERIA. Na zajęcia trzeba się rejestrować na ww. stronie.
Mnie zainteresowały oczywiście warsztaty rękodzieła, mianowicie:
18.06.2011 (sobota) – sala 1 - godz. 10.00-12.00 „W krainie filcu„ – SztÓkaTeria  Agnieszka Kiercul, Wioleta Kulikowska.
Opis: Podczas warsztatów uczestniczki będą miały możliwość stworzenia biżuterii z filcu, m.in. kolczyków, broszek. Nauczą się formować kulki z filcu, z których powstaną kolczyki. Następnie sfilcujemy kolorowe kwiaty na broszki bądź dodatki do ubioru. Zastosujemy półfabrykaty, aby skomponować całość biżuterii użytkowej.
Przydadzą się: filc oraz półfabrykaty - elementy do tworzenia biżuterii( bigle, szpilki, zapinki do broszek). Istnieje także możliwość zakupu materiałów (typu filc, elementy posrebrzane) w czasie warsztatów.
19.06.2011 (niedziela) - sala 1 - 12.30 -15.00  „Szycie, życie, życie, szycie” – warsztat rękodzieła Sława Tarkowska-Orzełek
Opis: Przekonamy się, że Uszyć, OBszyć, DOszyć można Wszystko, szyjemy koperty, pocztówki, przytulanki.
Przydadzą się: kolorowe papiery, skrawki materiałów, sznurków, tasiemek i inne gadżety, które można przytwierdzić do papieru za pomocą igły bądź maszyny. 
Jak widać nic zbytnio skomplikowanego, ale czas można spędzić miło. Chyba się wybiorę, może akurat dowiem się czegoś nowego.

3 komentarze:

 1. Świetna rzecz takie warsztaty, szkoda, ze w pobliżu mnie nic się takiego nie dzieje!

  OdpowiedzUsuń
 2. och jak zazdroszczę; może ktoś wie co się dzieje w Olsztynie?
  mapassionart.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. o widzę że nie jestem samotna z Olsztyna.. tu niestety nic się takiego nie dzieje ale zaraz idę się zapisać do MOKu na wtorek na bizuterię i scrapbooking również każde 10zł ale nie wiem co w tym jest:]

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts