1 sierpnia 2011

Pic 2 Pat - przeróbka na wzór haftu on-line

Nie jestem zwolenniczką samodzielnej przeróbki obrazów na haft za pomocą dostępnych zazwyczaj płatnych programów. Nigdy schemat uzyskany w ten sposób jakoś mnie nie usatysfakcjonował. Wynika to pewnie też z tego, że prawie wszystko można znaleźć we wzorach opracowanych przez profesjonalne firmy z czego skrupulatnie korzystam.
Czasami jednak taki program może być potrzebny, dlatego chcę wam przedstawić darmową stronę gdzie można stworzyć on-line samodzielnie wzór haftu z dowolnego pliku. Program przedstawia kilka wersji obrazka w zależności od użytych kolorów, co dla mnie jest bardzo fajne. Wybraną wersję można zapisać jako pdf., z określeniem kolorów dla palety DMC. Obrazek opracowany jest w dwóch wersjach: kolorowej i biało-czarnej ze znaczkami graficznymi.
link do strony: Pic 2 Pat
Nie wiem jaki będzie efekt przerobionego wzoru po wyhaftowaniu, bo nie miałam jeszcze okazji spróbować. Obecnie wykorzystywałam go do określenia koloru postaci, który przerabiam z kolorowanki. Sam jakoś nie mogłam jednego dość istotnego dobrać, wrzuciłam oryginalne kolorowe zdjęcie ze sceną z bajki do "Haftixu" i "PCstitch" i nadal nie byłam zadowolona. "Pic 2 Pat" trafił chyba dobrze w kolor i myślę, że wskazany będzie odpowiedni (ostatecznie ocenię jak wyhaftuję).  
Bawiłam się też w przerabianie ikony koptyjskiej "Jezus z przyjacielem", która zrobiła furorę na tegorocznej wystawie "Złota Igła" i schematy wyszły całkiem fajnie.
 Tak czy siak, pobawić się zawsze można :).

5 komentarzy:

 1. Też nie jestem zwolenniczką przerabiania na hafty obrazów czy zdjęć. Poza tym - tyle jest różnych wzorów...

  Do tej ikony czuję szczególny sentyment - przywiozłam ją sobie 10 lat temu z Taize...

  http://anek73.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ikona jest przecudna, takie lubie ,jestem ciekawa jak Ci wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. ojej, marzę o haftowaniu.....takiego wzoru!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym "prawie wszystkim opracowanym przez profesjonalne firmy" to jest różnie, sporo tam kiczu i zwyczajnie nieciekawych obrazków nawet wśród tych drogich. Wiadomo zawsze można coś znaleźć, jednak gdy to "coś" jest dość skonkretyzowane np. fragment starówki Krakowa, Gdańska, Warszawy itp to już zaczynają się schody a może raczej pustynia. Dziwne to tym bardziej, że wśród turystycznych pamiątek popularne są miniaturowe grafiki ciekawych zabytków. Czemu więc nie mogły by to być małe hafty o podobnej tematyce?
  Poza tym i tak każdy obrazek edytowany jest w jakimś programie, nawet te proste kiczowate.
  Na pewno jednak taka samodzielna praca, choć niepowtarzalna bo nie seryjna, wymaga zabawy w programie szczególnie gdy ten daje możliwości edycji a nie każdy to lubi.

  OdpowiedzUsuń
 5. faktycznie, dzięki temu programowi jest szansa na swoje niepowtarzalne wzory, mam tylko pytanie: jak mam rozumieć ilość oczek na cm i czy mowa tu jest o rozmiarze obrazka jaki ma powstać?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts