14 kwietnia 2014

Czasopisma: The World of Cross Stitching

 Tytuł: The World of Cross Stitching
na przykładzie nr 214

Technika:
- haft krzyżykowy.

Zawartość:
Wzorki od mini do dużych, z nastawieniem na obrazki, czasem poduszki, kartki. 


Dominuje tematyka dziecięca i fantazy. 

Na łamach czasopisma w każdym numerze ukazuje się wzorek dla dzieci znanych projektantów tj.: Margaret Sherry, Sarah Kay lub z serii tj.: Tatty Teddy, Somebunny, Fizzy, Like Ted, Nelson, Gorjuss, Charlie Ark. 
Schematy "Fairy" to wzorki tworzone na podstawie ilustracji: Cicle Mary Barker (Flower Fairies) i Margaret Winfred Tarrant oraz projekty Joan Elliott. W ostatnich numerach ukazują się zdecydowanie rzadziej.
W każdym jest cykl "Design Library" z dużą ilością mini wzorków wybranych tematycznie. 
W czasopiśmie występuje sporo schematów, które są opracowane tylko na mulinę Anchor (tak jak np. w tym nr ptak z gratisów).

Do poszczególnych  numerów dodawane są dodatki.
Dla kogo:
- wszystkich haftujących o różnym stopniu zaawansowania,
- osób szukających wzorków dziecięcych znanych serii, kolorowych elfów czy malutkich wzorków na różne okazje.
Wrażenia:
Oceniam, że w ostatnim czasie czasopismo wypada znacznie słabiej niż kiedyś. Jednak przykładowy numer bardzo mi się podoba, zwłaszcza w zakresie myszek Margaret Sherry i projektu na  okładkę z maszyną do szycia. Kolorki dziwne, ale to zestawienie ma coś w sobie. 
Już w wielu czasopismach pokazywane były hafty oprawione w tamborki. W opisywanym nr jest specjalny taki wzór ogrodniczy. Całkiem nie moje klimaty, ale w tym tamborku wygląda świetnie. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja takich okrąglaków.

Mimo, że nie jestem jakoś szczególnie na etapie dziecięcych wzorków, to prezentowane zwierzaczki są przesłodkie i jak przyjdzie pora na pewno z nich skorzystam.
Wzory "Fairy" są dla mnie w tym momencie zdecydowanie zbyt kolorowe. Chyba już z nich wyrosłam i pozostanę wierna wyciszonym elfom Nimue.  
Zdecydowanie słabe są w tym wydaniu wzorki mini.
W numerze są 2 dodatki: malutki wzorek kotek na kartkę (zestaw z nićmi i Aidą) i dodatkowo schemat zimorodka z Anchora. We wcześniejszych numerach ukazywały się już obrazki w tym stylu z innymi ptakami.

Moja ocena:
Sama przyjemność ******
Świetny ***** (
opisywany nr)
Całkiem fajne ****
(za całokształt) 
Mieszane uczucia ***
Szału nie ma **
Szkoda pieniędzy *


Bieżące numery czasopisma można było kupić w "pasmanterii internetowej Haftix". W chwili obecnej nie wyświetla się ta zakładka.

8 komentarzy:

 1. W chwili obecnie jestem na etapie poszukiwania małych wzorków ze zwierzątkami. Planuję zrobić Piterkowi galeryjkę na lodówę (w kuchni i łazience urzęduje najczęściej- tam najfajniejsze zabawki :)) w postaci magnesów. Luknę sobie na tą gazetkę a akurat coś wyhaczę dla pierworodnego :) Dzięki za recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 2. przeglądałam ostatnio wszystkie te gazety, dla mnie najlepszy jest Cross Stitcher, szkoda, że zlikwidowali nagrody za publikacje:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postanowiłam zaprzestać prenumeraty prasy hafciarskiej. Powód - nie haftuje wzorów z tych gazet a inspiracji szukam u hafciarek :) Ale lubię przeglądać te gazetki!
  Popełniłam ostatnio jeden okrągły minimalistyczny obrazek!

  OdpowiedzUsuń
 4. kupiłam na aukcji dwa numery i na razie się wyleczyłam

  OdpowiedzUsuń
 5. Częściej podobają mi się dodatki do gazet niż wzory w nich zawarte. A trochę szkoda pieniędzy :x

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie najlepsze jest Crazy, a Cross Stitcher najgorszy - nie ma co czytac, prawie jak komiks, magazyn obrazkowy. WOCS jakos tak po srodku wypada. I tak jak Braenn, najbardziej mi sie podobaja dodatki, ale za drogo, zeby dla nich kupowac cala gazetke.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gazetkę nabyłam dla wzorku z maszyną i bucikami- kolory mnie trochę zadziwiły- ale oczywiście będę działać "moją" mulinką:)
  Tak jak piszesz- to zestawienie ma coś w sobie:)
  Teraz już nie szleję za każdym numerem jak kiedyś- (a były wszystkie crossy-od worlda golda collection stitchera)jak coś mi się spodoba i wiem, że jest szansa, że coś zrobię to wtedy kupię a co tam!!!...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czekam na ten maszynowy wzorek, fajnie będzie podejrzeć jak będzie u Ciebie wyglądać :)

   Usuń

Dziękuję za każde pozostawione słowo :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

recent posts